Latanie

OTWARCIE GMACHU GŁÓWNEGO MUZEUM LOTNICTWA

OTWARCIE GMACHU GŁÓWNEGO MUZEUM LOTNICTWA
OTWARCIE GMACHU GŁÓWNEGO MUZEUM LOTNICTWA 2010-09-16 18 września (sobota), o godz. 17 otwarty został nowy Gmach Główny Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. W nowoczesnym budynku

OTWARCIE GMACHU GŁÓWNEGO MUZEUM LOTNICTWA
2010-09-16
18 września (sobota), o godz. 17 otwarty został nowy Gmach Główny Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. W nowoczesnym budynku znajdą się m. in. część wystawowa, biura, pomieszczenia konferencyjne.

Udział w otwarciu wziął Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Muzeum Lotnictwa Polskiego przy ul. Jana Pawła II 39 w Krakowie położone jest na terenie jednego z najstarszych lotnisk Europy. Lotnisko w Czyżynach było pierwszym przejętym przez Polaków w 1918 r., a w okresie międzywojennym było drugim pod względem wielkości lotniskiem w Europie. We wrześniu 1939 r. zostało zniszczone, a w 1963 r. ostatecznie zlikwidowane. Na jego miejscu powstało wtedy Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Muzeum Lotnictwa Polskiego przy ul. Jana Pawła II 39 w Krakowie
Muzeum Lotnictwa Polskiego przy ul. Jana Pawła II 39 w Krakowie

Krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego jest jednym z największych europejskich muzeów tego typu. W jego zbiorach znajduje się ponad 240 samolotów, szybowców, śmigłowców, ponad 140 silników lotniczych i zestawy rakietowe. Na tutejszych wystawach można oglądać samoloty z okresu pionierskiego i pierwszej wojny światowej oraz od lat międzywojennych do końca dwudziestego wieku. Muzeum prezentuje także wystawy tematyczne: pionierskie i prototypowe samoloty w formie, w jakiej przetrwały do naszych czasów, samoloty Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) z lat 1949-2009 czy samoloty bojowe. Muzeum posiada również bogatą bibliotekę i zbiory archiwalne.

http://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=6351

A to już wiesz?  Travel-Bidder.com zaprasza do udziału w badaniu przelotów grupowych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy