Lotniska w Polsce Wiadomości Branżowe

Spółka B&B Hotels rozpoczyna współpracę z BRE Leasing

B&B podpisała umowę z firmą BRE Leasing na refinansowanie hotelu B&B Warszawa-Okęcie. Przedmiotem zawartej umowy jest sprzedaż oraz leasing zwrotny obiektu. Środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje

B&B podpisała umowę z firmą BRE Leasing na refinansowanie hotelu B&B Warszawa-Okęcie. Przedmiotem zawartej umowy jest sprzedaż oraz leasing zwrotny obiektu. Środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje sieci w Polsce.

B&B kontynuuje proces rozwoju na polskim rynku. Zawarta transakcja pozwoli na jego przyspieszenie. W ramach realizowanej strategii 21 listopada spółka podpisała umowę na refinansowanie warszawskiego hotelu należącego do sieci.

Poszukiwaliśmy sprawdzonych i bezpiecznych sposobów, które umożliwią nam przyspieszenie realizacji kolejnych projektów inwestycyjnych w Polsce. Decyzję o wykorzystaniu transakcji refinansowania podjęliśmy po szczegółowej analizie sytuacji ekonomicznej – mówi Beatrice Bouchet, Prezes B&B Hotels Polska. – Możliwość współpracy z tak doświadczonym przedstawicielem firm leasingowych w Polsce jak BRE Leasing ma dla nas ogromne znaczenie. Mamy nadzieję, że to początek dalszej współpracy – podsumowuje.

Cieszymy się, że możemy współpracować z tak renomowaną grupą hotelarską jak B&B, a transakcja leasingu pierwszego hotelu tej marki w Polsce jest dla nas szczególnie cenna. Trzymamy kciuki za dalszą ekspansję B&B w Polsce, mamy nadzieję, że we współpracy z BRE Leasing – mówi Agnieszka Kaczyńska, dyrektor Pionu Nieruchomości i Inwestycji Strukturyzowanych w BRE Leasing Sp. z o.o.

Już w przyszłym roku sieć otworzy kolejny hotel we Wrocławiu (przy ul. P. Skargi), a  w 2014 r. pod marką B&B zacznie działać hotel w Łodzi (przy Al. Kościuszki). Oba hotele będą zlokalizowane w samych sercach miast.

W związku z szeroko zakrojonymi planami inwestycyjnymi, spółka ciągle poszukuje solidnych partnerów finansowych i jest otwarta na różnego typu współpracę.  W najbliższych latach B&B planuje otworzyć swoje obiekty w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Lublinie oraz Warszawie, dlatego jest szczególnie zainteresowana ofertami gruntów zlokalizowanych w centrach tych miast.

***

Spółką macierzystą B&B Polska jest Groupe B&B Hôtels, trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji. Powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli dwugwiazdkowych-ekonomicznych, lecz stawiających na jakość, indywidualny design poszczególnych lokalizacji oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie ponad 250 hoteli we Francji i Niemczech, osiem we Włoszech, dwa w Polsce oraz jeden w Portugalii. Łącznie dysponują one ponad 18 tysiącami pokoi.

A to już wiesz?  Latanie do Stanów Zjednoczonych

Więcej informacji o hotelach B&B w Polsce można znaleźć na stronie www.hotelbb.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy