Jak zostać pilotem?

Jak zostać pilotem?

autorem artykułu jest Marek Kawecki


Wzbić się w przestworza, marzenie chyba każdego mężczyzny, dziś zrobisz pierwszy kroku ku jego realizacji-dowiesz się jak to zrobić.Na początku powinieneś zdecydować jakim pilotem chciałbyś zostać. Samolotowym czy szybowcowym. W podjęciu decyzji na pewno przyda Ci się porównanie cen.Licencje szybowcową opłacisz już za niecałe 3000- złotych. Kurs przeciętnie skałda się z 60 godzin lotów z instruktorem oraz około 10 samodzielnym (w zależności o aeroklubu). Po ukończeniu takiego kursu zostajesz pilotem szybowcowym klasy III. By rozpocząć szkolenie musisz mieć ukończone 16 lat czyli mniej niż na prawo jazdy.504960_seagullLatanie szybowcem dostarcza nie zapomnianych emocji, te ultra lekkie samoloty rozpędzają się nawet do 300 kmh. Ale prawdziwe latanie to zaczyna się za sterami prawdziwego samolotu.Licencja samolotowa nie jest już taka tania jak szybowcowa, na kurs i egzamin trzeba wyłożyć w granicach 20. 000 złotych. Choć koszty są spore to możne je rozłożyć w czasie np. płacąc za każda wylataną godzinę. W ramach kursu powinieneś odbyć 50 godzin lotów z instruktorem i tyle samo samodzielnych.Niezależnie od tego na jaką licencje się zdecydujesz czekają Cię obowiązkowe badania lekarskie. Na szczęście Twoje zdrowie nie musi być idealne ale czeka Cię spotkanie m.in. z okulista, psychologiem, laryngologiem, dentystą czy neurologiem.Pierwsze kroki by stać się pilotem powinieneś postawić w najbliższym aeroklubie. Tam uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące szkolenia i jego cennika. W każdym przypadku warto to zrobić. Z uroków licencji pilota korzystają m.in. Michał Wiśniewski z zespołu „Ich Troje” oraz Kamil Durczok z „Faktów” jak oboje zgodnie twierdza latanie stało się ich pasją.Więc nie czekaj dłużej już dziś wybierz się do aeroklubu by dowiedzieć się więcej. Sezon na laty właśnie się rozpoczął!


All4men.pl – Męski Portal


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#jak zostać pilotem śmigłowca#jak zostać pilotem helikoptera#jak zostać pilotem wojskowym#licencja na helikopter#kurs pilotażu helikoptera#kurs latania helikopterem#kurs na helikopter#pilot śmigłowca kurs#jak zostać pilotem#licencja helikopter

Authors

Related posts

4 Comments

 1. Paweł said:

  Nie chce mi sie wierzyć, że tylko 20 tyś pln… Jak bym chcial zrobić kurs na latanie np. śmigłowcem wojskowym albo pogotowia ratunkowego "R" jakie sa dokładne koszta? I gdzie można sie zapisać?
  pozdrawiam

 2. Andrzej said:

  Artykuł napchany bzdurami wyssanymi z palca. Szczególnie z cenami i godzinami potrzebnymi do wylatania

 3. Kominek said:

  Trochę bzdur tutaj jest napisanych… na szkoleniu PPL(A) czyli podstawowym szkoleniu lotniczym jest do wylatania 45h plus kurs z teorii. Kurs obecnie kosztuje ok. 25 – 28 tys. złotych brutto i zawiera teorię i 45h lotu. Jeśli ktoś się zastanawia nad wyborem szkoły to polecam http://salt.aero, mają bardzo dobrą flotę przeznaczoną do szkoleń.

Comments are closed.

Top